FUE Sonrası Saç Yıkaması Nasıl Yapılır?

Operasyon sonrası 1.gün bandaj çıkartılır. Eğer saçlarınızı siz kendiniz yıkayacaksanız 2. gün yıkamalara başlamanızı tavsiye ediyoruz. Ama bizim tarafımızdan yıkanmasını arzu ediyorsanız operasyon sonrası 1.gün yıkama işleminiz başlar. Önce size önerilen losyon dikkatli bir şekilde ekim yapılan bölgeye sürülür ve hafifçe bastırarak sadece dokunma hareketleri yaparak dağıtılır. (sürtme hareketi yapmadan)

İlk 6 gün losyonu her gün 1 defa ekim ve alım bölgesine sürüp yarım saat bekleyiniz ve sonrasında yıkayınız.7.günden itibaren losyonu her 1-2 saatte bir tekrar sürüp ekim bölgesini yaklaşık 8-10 saat boyunca nemlendiriniz.Aralarda yıkama yapmayınız.Günün sonunda yumuşak bir diş fırçası yardımıyla saçların uzama yönüne doğru üzerinden tarayınız.Kabukların döküldüğünü göreceksiniz.Dökülmeyen kabukları dökmeye zorlamayınız.Dökülmeyen kabuklar için ertesi gün aynı işlemi tekrar ediniz.

Alım bölgesi kabukları genelde 4-5 günde dökülüyor.Kabuklar dökülene kadar ekim bölgesi ile birlikte her gün losyon sürüp yarım saat bekleyip  yıkayınız.Yıkama sırasında alım bölgesine hafif masaj yaparak yıkamanız kabukların dökülmesini sağlayacaktır. 7-10 gün gibi bir sürede kabuklarınızın dökülmesini öneriyoruz. (en fazla 15 gün). Çünkü uzun süre o bölgelerde kabukların kalması iyileşmeyi olumsuz etkileyebilir.